Pár dobrých typů na prodloužení života...

16.05.2011 16:28

1.Manželství prodlužuje délku života muže - dlouhodobě ženatí se s větší pravděpodobností dožijí 70 a více let. U žen se taková souvislost neprojevila.

2.Kladně ovlivńuje délku života čas strávený ve škole. podle vědců jedinný rok prodloužení studia protáhne život průměrně o 18 měsíců.

3.Obyvatelé asijských národů patří mezi nejdéle žijící. Často konzumují ryby i zeleninu a dlouhověcí rekordmani patří mezi mírně podvyživené.

4.Antioxidanty chrání proti volným radikálům.Jsou obsaženy např. v barevném ovoci a zelenině. Velké množství jich obsahují např. ostružiny, borůvky a brusinky.

5. Hodinu zvýšené fyzické aktivity denně ( vyjít denně do schodů, rychlá chůze, jízda na kole, plavání atd.) můžete snížit svůj reálný věk o dva až pět roků.

Čtyři zásady životosprávy:

Britští vědci kolem profesorky KAY- TEE Khawové na univerzitě v Cambridgi od roku 1993 nepřetržitě sledují více než 20 000 lidí starších 45 roků. Dospěli k závěru, že dodržováním čtyř zásad životosprávy lze prodloužit život průměrně o 14 roků! Radí nekouřit, přiměřeně sportovat, denně sníst pět porcí ovoce a zeleniny a pouze umírněně pít alkohol.


google-site-verification: google721ee71ef43a266b.html